Letní tábory Varvažov

O táboře Varvažov

Tábor Varvažov je oblíbený tábor v překrásné krajině jižních Čech. Každým rokem se táborů Varvažov účastní přes 1500 dětí a teenagerů. Tábor je rozdělen do sedmi turnusů po 9 a 10 dnech, což je model, který se nám za bezmála patnáct let pořádání táborů osvědčil jako nejefektivnější.

Organizace táborů / jak si vybrat program?

Klasický tábor: Základním programovým prvkem na Varvažově je Klasický tábor, který spojuje aktivity, které znáte z klasických táborů (celotáborové hry, nespočet sportovních aktivit, výlety, soutěže a dílny) a volitelný program. Volitelný program znamená, že děti mají možnost navštěvovat i hodiny ostatních táborů a vyzkoušet si tak třeba tanec nebo angličtinu a za malý příplatek i koně, paintball nebo airsoft. Klasický tábor je tedy nejlepší volbou pro děti, které si chtějí užít tábor Varvažov a přitom netrávit celý turnus specializací na jednu aktivitu.

Tábory se zaměřením:

Specializované tábory jsou vhodné pro děti, které se chtějí v dané aktivitě zdokonalit (angličtina, tanec, počítače atd.) nebo se věnovat hraní her s military tématikou (airsoftový a paintballový tábor). Program specializovaných táborů probíhá z velké části samostatně formou výukových hodin, military her atd. S ostatními tábory sdílejí celotáborovou hru, večerní programy a výlety. Více o programech se dozvíte na stránkách jednotlivých táborů.

 • Airsoftový tábor – průměrná účast 80 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let
 • Dj Camp – průměrná účast 10 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let
 • Easy English Camp – průměrná účast 30 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let.
 • Klasický tábor – průměrná účast 50 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let
 • Koňský tábor – počet účastníků omezen na 18 dětí na turnus, doporučený věk 9–18 let
 • Můj první tábor – průměrná účast 10 dětí na turnus, doporučený věk 5–7 let
 • Paintballový tábor – průměrná účast 30 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let
 • Taneční tábor – průměrná účast 40 dětí na turnus, doporučený věk 6–18 let
 • English in Action - průměrná účast 10 dětí na turnus, doporučený věk 9–18 let.

Programová skladba jednotlivých turnusů je velice podobná, tzn. program například tanečního tábora prvního turnusu je stejný jako program turnusu pátého. Co dělá každý turnus unikátní, jsou vedoucí, kteří se během léta střídají a dávají tak svému turnusu osobitý ráz. Většina dětí, které se na tábor vrací, jedou právě na ten „svůj“ turnus, kde se potkají s dětmi a vedoucími z minulého roku. Mnoho dětí se už během léta vrací na další turnus, což svědčí o kvalitě programu a výborné práci vedoucích, na což jsme patřičně pyšní.

Táborový vedoucí a instruktoři jsou základem každého tábora. Všechny naše tábory vedou týmy kvalitních a zkušených vedoucích. Většina oddílových vedoucích jsou studenti do 25 let, dbáme ale i na to, aby v týmu byl dostatečný počet vedoucích starších, kteří mají dostatečné životní zkušenosti k zvládnutí organizace a managementu celého tábora. Vedoucí v civilním životě vykonávají nebo studují nejrůznější profese. Máme tu techniky, pedagogy, právníky, lékaře a divadelníky, studenty mnoha oborů, ale i členy armády. Tým vedoucích se mění jen velice málo. Každým rokem se z bývalých instruktorů, kteří se při práci osvědčili a dosáhli plnoletosti, stávají vedoucí. Instruktory vybíráme výhradně z dětí, které se tábora opakovaně účastnily, dosáhly věku alespoň 16 let a splňují zejména dostatečnou mentální vyspělost pro práci na táboře. Všichni vedoucí a instruktoři se před táborem účastní třídenního školení, kde probíráme nejen programové a organizační aspekty táborů, ale i nejdůležitější téma, což je bezpečnost dětí na táboře a základy první pomoci.

Popis a vybavení tábora

Rekreační areál Avia Varvažov se nachází v údolí říčky Skalice v překrásném koutě jižních Čech, asi 1 km od přehrady Orlík. Rekreační areál se rozkládá na celkové ploše 20 000 metrů čtverečních a již desítky let slouží k pořádání táborů a skupinové rekreace. Centrem areálu je třípatrová hlavní budova s jídelnou a s několika společenskými místnostmi. V blízkosti hlavni budovy se nachází 3 menší budovy. Asi 500 metrů od hlavní budovy se nachází chatkový tábor s kapacitou cca 100 lůžek, který je určen výhradně pro naše military tábory. Kapacita celého tábora Varvažov je 300 lůžek. Součástí areálu je několik sportovišť, travnaté i asfaltové hřiště a hřiště na beach volejbal, stáj a ohrada pro koně a dráha pro čtyřkolky. Pro nejmenší máme pískoviště, houpačky a prolézačky, k dispozici je bohaté sportovní zázemí v podobě všech běžně používaných sportovních pomůcek. Největším benefitem areálu je jeho velikost. Areál měří na délku skoro jeden kilometr, což nám dává obrovské možnosti pro táborové hry a aktivity. V areálu tak může ve stejný čas probíhat několik skupinových aktivit tak, aniž by se jednotlivé skupiny navzájem rušily.

Ubytování

Hlavní budova: Kapacita 120 lůžek, ubytování na pokojích po 6 - 8 dětech, sociální zařízení společné na patře.

Budovy Jitřenka, Večerka a Kamila: Budovy jsou od sebe vzdáleny cca 20 metrů, celková kapacita je 100 lůžek, ubytování na pokojích po 4-8, sociální zařízení je v budově Večerka.

Strava

Strava je zajištěna šestkrát denně - snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře a druhá večeře po večerním programu. Děti mají k obědu i večeři mnohdy na výběr ze dvou jídel. Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu. Náš kuchařský tým tvoří kvalifikovaný hlavní kuchař a několik pomocníků. V táboře je plně vybavená kuchyně a jídelna s veškerým příslušenstvím. Jídelníček splňuje požadavky racionální výživy, každý den je součástí jídelníčku ovoce či zelenina a mléčné výrobky.

Snídaně: Probíhají (pro tábor nadstandartní) formou švédských stolů. Na výběr je několik druhů sýra a uzenin, ale i cereálie s mlékem, med, marmeláda, nutella, máslo a paštika. Součástí snídaně je vždy ovoce a zelenina. Ke snídani podáváme čerstvě upečené housky, veky, pletýnky a rohlíky, které pečeme přímo v táboře ve vlastní pekárně.

Obědy a večeře: K obědu i večeři mají děti mnohdy na výběr ze dvou jídel (například maso s rýží nebo boloňské špagety). K obědu podáváme polévku, k večeři nebo obědu navíc ovoce nebo salát.

Svačiny: Střídáme ovoce, pomazánky s pečivem, sýr s pečivem, občasné sladkosti (sušenky, perníky, buchty).

Bezlepková dieta a jiné úpravy stravy

Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte telefonicky. Bezlepková strava je za jednorázový příplatek 300 Kč.

Garance vrácení peněz při storno pobytu

Dovolujeme si Vám nabídnout sjednání garance vrácení peněz při stornu pobytu za cenu 190 Kč na osobu a pobyt. Garanci si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Slevy

Na naše tábory poskytujeme tyto slevy:

 • Při uhrazení plné ceny tábora do 30. 12. 2020: sleva 500 Kč (20 €)
 • Při uhrazení plné ceny tábora od 1.1 2021 do 31. 1. 2021: sleva 300 Kč (12 €)
 • Sleva 300 Kč (12 €) za sourozence (První dítě platí plnou cenu a každý jeho sourozenec cenu se slevou. Pokud se liší příjmení sourozenců, uveďte v přihlášce do kolonky poznámky celé jméno sourozence.)
 • Sleva 300 Kč (12 €) za kamaráda (Pokud ses již někdy účastnil některého z minulých ročníků našich táborů, máš možnost získat slevu, když k nám na tábor přivedeš svého kamaráda, který naopak s námi na táboře ještě nikdy nebyl. Pro uplatnění slevy za kamaráda je nutné v přihlášce napsat do kolonky pro poznámky žádost o tuto slevu a celé jméno kamaráda. Bonus za kamaráda se účtuje zpětně, jakmile kamarád pošle svou přihlášku a uhradí pobyt.)
 • Sleva 500 Kč za účast na více turnusech/táborech pořádaných v roce 2021 (týká se táborů v Náměšti nad Oslavou a Varvažově.
 • Sleva 750 Kč za účast na více turnusech/táborech pořádaných v roce 2021 na Dvorské boudě.
 • Sleva pro děti z dětských domovů je individuální dle počtu dětí.

Co s sebou

Doporučený seznam věcí naleznete zde.

GPS souřadnice areálu: 49°25'17.622"N, 14°8'32.818"E

Adresa areálu: RS Avia Varvažov, Ostrovec PSČ 398 33

Facebook - Tábor Varvažov

Více o programech se dozvíte na stránkách jednotlivých táborů:

 • Airsoftový tábor – průměrná účast 80 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let
 • Dj Camp – průměrná účast 10 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let
 • Easy English Camp – průměrná účast 30 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let.
 • Klasický tábor – průměrná účast 50 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let
 • Koňský tábor – počet účastníků omezen na 18 dětí na turnus, doporučený věk 9–18 let
 • Můj první tábor – průměrná účast 10 dětí na turnus, doporučený věk 5–7 let
 • Paintballový tábor – průměrná účast 30 dětí na turnus, doporučený věk 8–18 let
 • Taneční tábor – průměrná účast 40 dětí na turnus, doporučený věk 6–18 let
 • English in Action - průměrná účast 10 dětí na turnus, doporučený věk 9–18 let.

Naše fotky Naše videa

www.taboreni.cz

Letní tábory Agentury7

Chata Malá Rennerovka

Dvorská bouda

Hotel Vápenka

Hotel Maxov

RS Varvažov

RS Náměšť nad Oslavou

Penzion Ráj

Botel Vodník