Klasický tábor v Krkonoších

Klasický tábor v Krkonoších
Místo konání
Dvorská Bouda, Strážné 111, 543 52 Strážné (Krkonoše)
Doporučený věk
8–18 let
Odjezdová místa
Praha, Mladá Boleslav, Nová Paka

Místo konání

Chata Dvorská Bouda, Strážné 111, 543 52 Strážné (www.dvorska-bouda.cz)

Tábor se koná v překrásném prostředí Krkonošského národního parku, na chatě Dvorská Bouda. Tato tradiční horská bouda se nachází v nadmořské výšce 1313 m n. m. s výhledem na předhůří Krkonoš. Vybavení chaty: klubovna s krbem, restaurace, stolní fotbálek, stolní tenis a Wi-Fi v celé budově.

Ubytování

vícelůžkové pokoje, nově rekonstruované sociální zařízení společné na patře.

Strava

Snídaně formou švédského stolu, dopolední svačina, teplý oběd, odpolední svačina a teplá večeře. V jídelníčku převažuje domácí kuchyně, která dětem moc chutná. Pro děti je po celý den zajištěn celodenní pitný režim. Svačinový balíček včetně pití na cestu v případě výletů.

Bezlepková dieta a jiné úpravy stravy

Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte telefonicky.

Program tábora

Pro děti je připraven týden plný aktivit, her a výletů s důrazem na poznávání krkonošské přírody. Tábor je vhodný pro děti od 8 do 18 let. Oddíly i program jsou přizpůsobeny věku dětí.

Aktivity

Individuální a týmové hry, sport a turistika, soutěže, geocaching, v průběhu tábora probíhá informování účastníků o Krkonoších a chování v přírodě a celotáborová hra.

Pěší výlety po Krkonoších

Pěší výlet přes Luční Boudu na Sněžku, do Pece pod Sněžkou do monkey parku a na bowling, do Vrchlabí na bazén.

Večerní programy

Seznamovací diskotéka, Partička a ruská ruleta, retro diskotéka, Pojďte, pane, budeme si hrát (Děti dělají program), dokumentární filmy s tematikou Krkonoš a přírody, hry, Závěrečný galavečer (soutěže, předávání cen a diplomů, vyhodnocení celotáborové hry, diskotéka.

Doprava na Dvorskou Boudu

Individuální

Dvorská Bouda se nachází v Krkonošském národním parku, v zóně s maximální ochranou přírodních hodnot. Vzhledem k její poloze je příjezd až k boudě možný pouze pro vozidla s povolenkou. Povolení k vjezdu Vám bude zasláno na Váš email v dostatečném předstihu před táborem. Dvorská bouda má platné povolení k vjezdu pouze z obce Strážné, nikoliv z Pece pod Sněžkou. Automobilům se sníženým podvozkem nedoporučujeme výjezd až k boudě (dopravu zajistí pan správce, kontaktujte kancelář cca 7 dny před nástupem na tábor).

 • Příjezd na tábor: mezi 15:00 – 18:00 hodin nástupního dne turnusu
 • Odjezd z tábora: mezi 10:00 – 12:00 hodin posledního dne turnusu

Autobusem

Doprava na tábor a zpět je organizována autobusem z Prahy - Černého Mostu (cena 380 Kč) přes Mladou Boleslav (cena 280 Kč) a Novou Paku (cena 190 Kč).

Časy a odjezdová místa na tábor:

 • 14:30 Praha Černý Most, cesta mezi Makrem a Hornbachem, ulice Chlumecká (GPS: 50.1116714N, 14.5793725E)
 • 15:00 Mladá Boleslav, OC Olympia, menší parkoviště ihned vpravo za kruhovým objezdem, (GPS: 50.4091489N, 14.9419983E)
 • 16:00 Nová Paka, autobusové nádraží, (GPS: 50.4950639N, 15.5187658E)

Návrat z tábora je na stejná místa v těchto časech:

 • 12:00 Nová Paka
 • 13:00 Mladá Boleslav
 • 13:45 Praha

Cena Tábora

Základní cena tábora zahrnuje: ubytování včetně lůžkovin, strava (6x denně) a pitný režim, odborný dozor, zdravotnický a ostatní personál, DPH.

Základní cena nezahrnuje: dopravu, cestovní a úrazové pojištění, příplatkové akce a výlety.

U VŠECH NAŠICH TÁBORŮ JE MOŽNÝ PŘÍSPĚVEK ODBORŮ (FKSP) AŽ DO VÝŠE CENY TÁBORA.

Garance vrácení peněz při storno pobytu

Dovolujeme si Vám nabídnout sjednání garance vrácení peněz při stornu pobytu za cenu 290 Kč na osobu a pobyt. Garanci si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Naši vedoucí a personál tábora

Za léta pořádání táborů jsme vybudovali tým zkušených vedoucích, kteří se o děti starají. Naši hlavní vedoucí jsou držiteli Osvědčení hlavního vedoucího dětských táborů vydaného MŠMT ČR. Oddílové vedoucí pravidelně vyškolujeme pro práci na dětských táborech. Naši praktikanti jsou kluci a holky ve věku 16-18 let, které jsme si ve většině případů vychovali na našich táborech.

Zdravotní péče a bezpečnost

Bezpečnost dětí na našich táborech je vždy naší nejvyšší prioritou. Při všech hrách, aktivitách a výletech dodržujeme bezpečnostní předpisy tak, abychom předešli poraněním. O zdraví a pohodu účastníků se stará kvalifikovaný zdravotník.

Slevy

Na naše tábory poskytujeme tyto SLEVY

Co s sebou

Sportovní oblečení, plavky, trička, kraťasy, mikina nebo svetr, spodní prádlo, ručník, pláštěnka, pevné boty nebo kanady, sluneční brýle, btůžek, láhev min. 1 l, kapesné na výlety, dobrou náladu a chuť si pořádně užít! Pokud využijete dopravu našimi autobusy, prosíme všechny účastníky, aby si nebrali víc jak jeden kufr/batoh a jedno příruční zavazadlo do autobusu. Pokud máte alergii na péřové lůžkoviny pak je nutností si vzít vlastní polštář.

NEZAPOMENOUT PRŮKAZ POJIŠTĚNCE ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY.

Co s sebou nebrat

Nedoporučujeme mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci, které nebudou uloženy v táborovém sejfu, nemůžeme ručit.

Informace které se jinam nevešly

Škody na majetku způsobené z viny dítěte (ulomené kliky u dveří, rozbitá okna atd.) hradí rodiče v plném rozsahu.

Každé dítě si s sebou přiveze vyplněné potvrzení o způsobilosti zúčastnit se dětského tábora potvrzené lékařem a podepsané jedním z rodičů nebo zákonným zástupcem. Toto potvrzení má platnost dvou let. Máte-li tedy zdravotní potvrzení ze školy v přírodě apod., není třeba vystavovat nové. Bez tohoto potvrzení není možný pobyt dítěte v dětském táboře! Dále si dítě s sebou přiveze potvrzení o úschově kapesného, podepsané taktéž zákonným zástupcem dítěte a kartičku ZP (stačí kopie). Formuláře těchto potvrzení jsou přiloženy.

Kapesné na výlety a na běžnou útratu

V rámci tábora jsou naplánované různé výlety a aktivity, které nejsou zahrnuty v základní ceně tábora a děti si je hradí ze svého kapesného. Ceny se mohou lehce lišit dle aktuálního počtu účastníků, budeme vždy trvat na skupinových slevách či smluvních cenách. Níže je rozpis jednotlivých výletů a aktivit:

 • Výlet na bazén ve Vrchlabí včetně dopravy zpět – cena 270 Kč/osobu
 • Bowling v Peci pod Sněžkou – cena 60 Kč/hodinu/osobu
 • Monkey park v Peci pod Sněžkou – cena 220,- Kč (záleží na výšce dítěte, nad 140 cm platí vyšší cena)
 • Lanovka Hnědý vrch – cena 180 Kč/osobu
 • Doporučené kapesné na výlety činí 800 Kč, nevyužitá hotovost bude vrácena při ukončení tábora. Doporučené kapesné na běžnou útratu (limonády, cukrovinky, pohledy, upomínkové předměty apod.) činí 200 – 400 Kč.

Naše fotky Naše videa

Slevy