Letní tábory Náměšť nad Oslavou

NAŠI VEDOUCÍ

O táboře Náměšť

Tábor Náměšť se nachází v malebném údolí řeky Oslavy na pomezí Jihočeského kraje a kraje Vysočina. Našeho tábora se každý rok účastní přes 1500 dětí a teenagerů z celé České republiky a Slovenska. Tábor je rozdělen do šesti až sedmi turnusů, které trvají od devíti do čtrnácti dní.

Jak si vybrat program?

Základním programovým prvkem tábora v Náměšti je Klasický tábor. Ten spojuje aktivity, které všichni dobře známe z tradičních táborů. Děti zde hrají celotáborovou hru, věnují se sportovním aktivitám nebo chodí na výlety. Klasický tábor je tedy nejlepší volbou pro děti, které nechtějí trávit celý turnus specializací na jednu aktivitu.

Tábory se zaměřením

Specializované tábory jsou vhodné pro děti, které se chtějí v některé z nabízených aktivit zdokonalit, nebo se věnovat hraní her s konkrétní tematikou. Program specializovaných kempů probíhá z velké části samostatně formou výukových hodin, her apod. Všichni táborníci sdílejí celotáborové hry, večerní programy a výlety. Více o programech se dozvíte na stránkách jednotlivých táborů.

Táboroví vedoucí a instruktoři

O vaše děti se během tábora postará náš tým pečlivě vybraných a zkušených vedoucích a praktikantů. Ti nejenže disponují rozsáhlými zkušenostmi v oblasti péče o děti, ale také k nim přistupují s upřímným zájmem a srdečností. Vynakládají proto maximum úsilí, aby odvedli tu nejlepší práci. Jejich prioritou je nejen zajistit, že vaše děti budou v maximálním bezpečí, ale také že si z tábora odvezou nezapomenutelné zážitky a nová přátelství na celý život.

Členové našeho týmu jsou pečlivě vybíráni, mnozí z nich jsou bývalí účastníci tábora, a jsou systematicky a pravidelně školeni. Tato školení pokrývají široké spektrum témat, od efektivních metod práce s dětmi, přes řešení různorodých situací, až po základy první pomoci. To vše za účelem zajistit, že náš tým je vždy připraven efektivně reagovat v případě potřeby.

Vedoucí i praktikanti mají za cíl nejen zajistit maximální bezpečnost a zdraví dětí v táboře, ale také jim připravit nezapomenutelné léto plné zábavy, dobrodružství a nových přátel. Každý den u nás v táboře slibuje nové neopakovatelné zážitky a naši vedoucí se nemohou dočkat, až budou tyto chvíle prožívat společně s vašimi dětmi.

Popis a vybavení tábora

Táborový areál se nachází v malebném údolí řeky Oslavy, přibližně 4 km od obce Náměšť nad Oslavou. Poloha areálu zajišťuje ničím nerušený klid a okolní lesy, louky a řeka poskytují dostatek míst, která jsou jako stvořená pro táborové aktivity. Ať už se jedná o nejrůznější bitvy a sportovní klání, hry v přírodě, koupání i výlety.

V areálu najdete vše, co malí i velcí táborníci potřebují:

  • Areál disponuje moderně zařízenou kuchyní, která prošla v roce 2022 rozsáhlou rekonstrukcí. Ke kuchyni přiléhá prostorná jídelna.
  • Nechybí ani společenské prostory, které poskytují útočiště v případě nepříznivého počasí. Jsou ideálním místem pro společenské či vědomostní hry, diskotéky nebo nejrůznější kreativní činnosti.
  • Samozřejmostí jsou umývárny a sprchy s teplou vodou. Ty jsou několikrát denně pečlivě uklízeny a dezinfikovány.
  • Ke sportovním aktivitám jsou v areálu k dispozici sportovní hřiště, a to včetně hřiště na beach volejbal. Kromě organizovaných her a turnajů jsou hřiště v osobním volnu k dispozici dětem, aby si mohly užívat volné chvíle plné pohybu a zábavy.
  • V areálu máme také vlastní bazén, s rozměry 25 x 10 metrů. Bazén slouží nejen k pořádání her, ale také k osvěžení dětí v horkých letních dnech. Veškeré vodní aktivity se vždy odehrávají pod pečlivým dohledem vedoucích.
  • V neposlední řadě nesmí chybět ani ohniště, kde se pořádají táborové ohně plné zábavy, táborových písní a opékání.
  • O zdraví táborníků se starají naši zkušení zdravotníci, kteří jsou k dispozici 24 hodin denně. Ti sídlí v samostatné budově sloužící jako táborová ošetřovna s izolací, a to včetně vlastního sociálního zařízení pro izolované pacienty. Vybavení ošetřovny odpovídá požadavkům stanoveným Ministerstvem zdravotnictví pro pořádání zotavovacích akcí pro děti.

V areálu je také k dispozici samostatná budova sloužící jako táborová ošetřovna s izolací. Zdravotník je přítomen 24 hodin denně a vybavení ošetřovny odpovídá požadavkům stanovených Ministerstvem zdravotnictví pro pořádání zotavovacích akcí pro děti.

Ubytování

Děti jsou ubytovány v 6 až 8lůžkových chatkách. V prostoru celého areálu se nachází celkem 42 chatek, což nám umožňuje ubytovat až 250 dětí.

Chatky jsou vybaveny pohodlnými patrovými postelemi, skříňkou s poličkami a stolkem. V chatkách je funkční elektřina a nechybí elektrické zásuvky. Je nutné mít svůj spací pytel.

Chatky jsou striktně rozděleny na dívčí a chlapecké. Nelze proto ubytovat dívku a chlapce společně, ať už se jedná o kamarády nebo rodinné příslušníky, a to ani na žádost rodičů.

Strava

O naše malé strávníky se stará kuchařský tým v čele s kvalifikovaným a zkušeným hlavním kuchařem. V táboře je plně vybavená kuchyně a jídelna s veškerým příslušenstvím. 

Strava je zajištěna šestkrát denně - snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře a druhá večeře, která následuje po večerním programu. 

Jídelníček splňuje veškeré požadavky racionální výživy. To znamená, že strava je pestrá a zajišťuje dostatečný příjem vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin. Každý den je proto součástí jídelníčku nejen ovoce a zelenina, ale také dostatek mléčných produktů. Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu. 

  • Snídaně: Snídaně probíhají formou švédských stolů. Na děti čeká bohatý výběr, který zahrnuje několik druhů sýrů, uzenin a paštiky. Nechybí ani cereálie s mlékem či jogurtem, med, marmeláda nebo třeba Nutella. Součástí snídaně je vždy také dostatek ovoce a zeleniny a samozřejmostí je čerstvé pečivo, včetně bezlepkového.
  • Obědy a večeře: K obědu i večeři podáváme teplá jídla. Součástí oběda je vždy, kromě hlavního chodu, také polévka. K některým jídlům, ať už se jedná o oběd či večeři, si děti mohou dát také ovocný nebo zeleninový salát.
  • Svačiny: Víme, jak důležitá je pro děti vyvážená strava a dostatečný přísun vitamínů. Střídáme proto ovoce, pečivo se sýrem či pomazánkami, ale také občasné sladkosti, jako jsou sušenky, perníky nebo buchty.

Bezlepková dieta a jiné úpravy stravy

Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou a děti s různými limity a omezeními ve stravě, které jsou zdravotního původu. Vegetariánskou a veganskou stravu nezaručujeme. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte telefonicky.

Bezpečnost a zdravotní péče

Při všech hrách, aktivitách a výletech dodržujeme bezpečnostní předpisy tak, abychom předešli poraněním. Součástí tábora je plně vybavená ošetřovna. O zdraví účastníků se starají dva kvalifikovaní zdravotníci. V případě nemoci či úrazu dítěte zdravotníci telefonicky kontaktují zákonného zástupce až po ošetření pacienta. Zdravotník zpravidla neinformuje rodiče o drobných oděrkách, bodnutí hmyzem (pokud není dítě alergik), mírně zvýšené teplotě, jednodennímu průjmu apod. O zdravotním stavu svého dítěte se můžete sami informovat u zdravotníka formou SMS zprávy na +420725850383, odpoví Vám, jakmile to bude možné.

Příplatkové aktivity a výlety

V rámci tábora nabízíme i několik doplňkových aktivit, které jsou zcela dobrovolné a naplánované tak, aby co možná nejméně narušily program. Kteroukoli aktivitu si můžete objednat v přihlášce na tábor, připlatit v nájezdový den nebo v průběhu tábora v den k tomu určený.

Více informací naleznete na stránce příplatkové aktivity.

Doprava na tábor

Vlastní doprava: dovolujeme si řidiče upozornit, že lesní příjezdová cesta do areálu tábora, je ve vlastnictví Lesů ČR. Provozovatel tábora tedy nemá možnost ovlivnit její stav. Cesta není dobře sjízdná pro sportovní auta se sníženým podvozkem.

Příjezd na tábor: dítě je možné přivézt od 18:00 do 19:00 hodin nástupního dne turnusu. Tábor je pro rodiče do 18:00 hodin uzavřený, probíhá úklid a příprava areálu pro další turnus. Pobyt začíná večeří.

Odjezd z tábora: dítě je možné vyzvednout od 9:00 do 10:00 hodin posledního dne turnusu. Pobyt je zakončen snídaní.

Autobusem/mikrobusem/osobním automobilem: Dopravu na tábor zajišťujeme smluvními autobusy z následujících odjezdových míst. Více informací o organizaci dopravy se dozvíte v sekci doprava na tábor.

Praha (příplatek 400 Kč)
Brno (příplatek 200 Kč)
Ostrava (příplatek 400 Kč)
Olomouc (příplatek 400 Kč)
Pardubice (příplatek 400 Kč)
Hradec Králové (příplatek 400 Kč)
Humpolec (příplatek 400 Kč)
Žďár nad Sázavou (příplatek 400,-Kč)

Cena tábora

Základní cena tábora zahrnuje: Ubytování, stravu (6x denně) a pitný režim, odborný dozor, zdravotnický a ostatní personál, DPH.

Základní cena nezahrnuje: Dopravu smluvními autobusy (je možné si přiobjednat v přihlášce), příplatkové aktivity a výlety.

U všech našich táborů je možný příspěvek odborů (FKSP) až do výše ceny tábora.

V ceně není zahrnuto cestovní a úrazové pojištění dětí. Doporučujeme všem rodičům sjednat pojištění.

Garance vrácení peněz při storno pobytu

Dovolujeme si Vám nabídnout sjednání garance vrácení peněz při stornu pobytu za cenu 290 Kč na osobu a pobyt. Garanci si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Slevy

Na naše tábory poskytujeme tyto SLEVY

Co s sebou

Doporučený seznam věcí naleznete zde.

GPS SOUŘADNICE AREÁLU: 49°11'0.913"N, 16°9'35.199"E

ADRESA AREÁLU: LDT JISKRA, Velké Pole 47, Náměšť nad Oslavou 675 71, okres Třebíč

Facebook - Tábor Náměšť

Naše fotky Naše videa

Slevy