Letní tábory Bezdružice

NAŠI VEDOUCÍ

Organizace táborů / jak si vybrat program?

Klasický tábor: Základním programovým prvkem v Bezdružicích je Klasický tábor, který spojuje aktivity, které znáte z klasických táborů (celotáborové hry, nespočet sportovních aktivit, výlety, soutěže a dílny) a volitelný program. Volitelný program znamená, že děti mají možnost navštěvovat i hodiny ostatních táborů a vyzkoušet si tak třeba tanec nebo angličtinu a za malý příplatek paintball nebo airsoft. Klasický tábor je tedy nejlepší volbou pro děti, které si chtějí užít tábor Bezdružice, a přitom netrávit celý turnus specializací na jednu aktivitu.

Tábory se zaměřením:

Specializované tábory jsou vhodné pro děti, které se chtějí v dané aktivitě zdokonalit (angličtina, tanec, počítače atd.) nebo se věnovat hraní her s military tématikou (airsoftový a paintballový tábor). Program specializovaných táborů probíhá z velké části samostatně formou výukových hodin, military her atd. S ostatními tábory sdílejí celotáborovou hru, večerní programy a výlety. Více o programech se dozvíte na stránkách jednotlivých táborů.

Programová skladba jednotlivých turnusů je velice podobná, tzn. program například tanečního tábora prvního turnusu je stejný jako program turnusu pátého. Co dělá každý turnus unikátní, jsou vedoucí, kteří se během léta střídají a dávají tak svému turnusu osobitý ráz. Většina dětí, které se na tábor vrací, jedou právě na ten „svůj“ turnus, kde se potkají s dětmi a vedoucími z minulého roku. Mnoho dětí se už během léta vrací na další turnus, což svědčí o kvalitě programu a výborné práci vedoucích, na což jsme patřičně pyšní.

Táborový vedoucí a instruktoři jsou základem každého tábora. Všechny naše tábory vedou týmy kvalitních a zkušených vedoucích. Většina oddílových vedoucích jsou studenti do 25 let, dbáme ale i na to, aby v týmu byl dostatečný počet vedoucích starších, kteří mají dostatečné životní zkušenosti k zvládnutí organizace a managementu celého tábora. Vedoucí v civilním životě vykonávají nebo studují nejrůznější profese. Máme tu techniky, pedagogy, právníky, lékaře a divadelníky, studenty mnoha oborů, ale i členy armády. Tým vedoucích se mění jen velice málo. Každým rokem se z bývalých instruktorů, kteří se při práci osvědčili a dosáhli plnoletosti, stávají vedoucí. Instruktory vybíráme výhradně z dětí, které se tábora opakovaně účastnily, dosáhly věku alespoň 16 let a splňují zejména dostatečnou mentální vyspělost pro práci na táboře. Všichni vedoucí a instruktoři se před táborem účastní třídenního školení, kde probíráme nejen programové a organizační aspekty táborů, ale i nejdůležitější téma, což je bezpečnost dětí na táboře a základy první pomoci.

Popis a vybavení tábora

Táborové středisko se nachází přibližně 1 km od města Bezdružice. V malebné, zalesněné krajině nedaleko Nezdického potoka jsou ideální podmínky pro všechny táborové hry, letní aktivity a spoustu zábavy.

Areálu dominuje hlavní budova, která slouží nejen jako jídelna, ale také místo pro společné táborové aktivity. Účastníci jsou ubytováni v dřevěných chatkách po čtveřicích. Toalety i sprchy jsou standardní a nachází se v budově.

V táboře je hned několik hřišť, zahrát si tak můžeme například beachvolejbal nebo se vyřádit na fotbalovém hřišti. Ve vzdálenosti přibližně 300 m od areálu je pak veřejné koupaliště.

Ubytování

Kapacita chatek je 160 lůžek. Jsou dřevěné, čtyřlůžkové a nabízí dostatek prostoru pro odpočinek táborových účastníků. Účastníci airsoftového tábora bydlí zpravidla ve stanech s podsadou a mohou tak zažít pravé a nefalšované tábornické dobrodružství se vším, co k airsoftu a military patří.

Strava

Strava je zajištěna šestkrát denně - snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře a druhá večeře po večerním programu. Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu. Náš kuchařský tým tvoří kvalifikovaný hlavní kuchař a několik pomocníků. V táboře je plně vybavená kuchyně a jídelna s veškerým příslušenstvím. Jídelníček splňuje požadavky racionální výživy, každý den je součástí jídelníčku ovoce či zelenina a mléčné výrobky.

Snídaně: Probíhají (pro tábor nadstandartní) formou švédských stolů. Na výběr je několik druhů sýra a uzenin, ale i cereálie s mlékem, med, marmeláda, nutella, máslo a paštika. Součástí snídaně je vždy ovoce a zelenina a čerstvé pečivo.

Obědy a večeře: K obědu i večeři mají děti mnohdy na výběr ze dvou jídel (například maso s rýží nebo boloňské špagety). K obědu podáváme polévku, k večeři nebo obědu navíc ovoce nebo salát.

Svačiny: Střídáme ovoce, pomazánky s pečivem, sýr s pečivem, občasné sladkosti (sušenky, perníky, buchty).

Bezlepková dieta a jiné úpravy stravy

Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte telefonicky.

Cena tábora

Základní cena tábora zahrnuje: Ubytování, stravu (6x denně) a pitný režim, odborný dozor, zdravotnický a ostatní personál, DPH.

Základní cena nezahrnuje: Dopravu smluvními autobusy (je možné si přiobjednat v přihlášce), příplatkové aktivity a výlety.

U všech našich táborů je možný příspěvek odborů (FKSP) až do výše ceny tábora.

V ceně není zahrnuto cestovní a úrazové pojištění dětí. Doporučujeme všem rodičům sjednat pojištění.

Garance vrácení peněz při storno pobytu

Dovolujeme si Vám nabídnout sjednání garance vrácení peněz při stornu pobytu za cenu 290 Kč na osobu a pobyt. Garanci si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Slevy

Na naše tábory poskytujeme tyto SLEVY

Co s sebou

Doporučený seznam věcí naleznete zde.

GPS souřadnice areálu: 49.9196203N, 12.9725442E

Adresa areálu: Tábor Bezdružice, Letní tábor JITŘENKA, 349 53 Bezdružice

Facebook - Tábor Bezdružice

Naše fotky Naše videa

Slevy