Letní tábory Náměšť

O táboře Náměšť

Tábor Náměšť je oblíbený tábor v malebném údolí řeky Oslavy na hranici Jihočeského kraje a Vysočiny. Tábora se každým rokem účastní přes 1400 dětí a teenagerů z celé České republiky a zhruba 200 dětí ze Slovenska. Tábor je rozdělen do sedmi 9 – 10 denních turnusů, což je model, který se nám za bezmála patnáct let pořádání táborů osvědčil jako nejefektivnější.

Organizace táborů / jak si vybrat program?

Klasický tábor: Základním programovým prvkem v Náměšti je Klasický tábor, který spojuje aktivity, které znáte z klasických táborů (celotáborové hry, nespočet sportovních aktivit, výlety, soutěže a dílny) a volitelný program. Volitelný program znamená, že děti mají možnost navštěvovat i hodiny ostatních táborů a vyzkoušet si tak tanec, angličtinu, divadlo, šerm a za malý příplatek i koně, paintball nebo airsoft. Klasický tábor je tedy nejlepší volbou pro děti, které si chtějí užít tábor Náměšť a netrávit celý turnus specializací na jednu aktivitu.

Tábory se zaměřením:

Specializované tábory jsou vhodné pro děti, které se chtějí v dané aktivitě zdokonalit (angličtina, tanec, divadlo, šerm) nebo se věnovat hraní her s military tématikou (airsoftový a paintballový tábor). Program specializovaných táborů probíhá z velké části samostatně formou výukových hodin, military her atd. S ostatními tábory sdílejí celotáborovou hru, večerní programy a výlety. Více o programech se dozvíte na stránkách jednotlivých táborů.

  • Airsoftový tábor – průměrná účast 80 dětí na turnus, doporučený věk 8 – 18 let
  • Anglický tábor – průměrná účast 30 dětí na turnus, doporučený věk 7 – 18 let
  • Baby Camp – průměrná účast 10 dětí na turnus, doporučený věk 4 – 6 let
  • Divadelní tábor – průměrná účast 25 dětí na turnus, doporučený věk 8 – 18 let
  • Klasický tábor – průměrná účast 50 dětí na turnus, doporučený věk 6 – 18 let
  • Koňský tábor - průměrná účast omezena na 18 dětí na turnus, doporučený věk 8 – 18 let
  • Paintballový tábor – průměrná účast 30 dětí na turnus, doporučený věk 8 – 18 let
  • Šermířský tábor – průměrná účast 10 dětí na turnus, doporučený věk 8 – 18 let
  • Taneční tábor – průměrná účast 70 dětí na turnus, doporučený věk 6 – 18 let

Programová skladba jednotlivých turnusů je velice podobná, tzn. program například tanečního tábora prvního turnusu je stejný jako program turnusu pátého. Co dělá každý turnus unikátním, jsou vedoucí, kteří se během léta střídají a dávají tak svému turnusu osobitý ráz. Většina dětí, které se na tábor vrací, jedou právě na ten „svůj“ turnus, kde se potkají s dětmi a vedoucími z minulého roku. Mnoho dětí se během jednoho léta vrací na další turnus, což svědčí o kvalitě programu a výborné práci vedoucích, na což jsme patřičně pyšní.

Táboroví vedoucí a instruktoři jsou základem každého tábora. Všechny naše tábory vedou týmy kvalitních a zkušených vedoucích. Většina oddílových vedoucích jsou studenti do 25 let, dbáme ale i na to, aby v týmu byl dostatečný počet vedoucích starších, kteří mají dostatečné životní zkušenosti k zvládnutí organizace a managementu celého tábora. Vedoucí v civilním životě vykonávají nebo studují nejrůznější profese. Máme tu techniky, pedagogy, právníky, lékaře a divadelníky, studenty mnoha oborů, ale i členy armády. Tým vedoucích se mění jen velice málo. Každým rokem se z bývalých instruktorů, kteří se při práci osvědčili a dosáhli plnoletosti, stávají vedoucí. Instruktory vybíráme výhradně z dětí, které se tábora opakovaně účastnily, dosáhly věku alespoň 16 let a splňují zejména dostatečnou mentální vyspělost pro práci na táboře. Všichni vedoucí a instruktoři se před táborem účastní třídenního školení, kde probíráme nejen programové a organizační aspekty táborů, ale i nejdůležitější téma, což je bezpečnost dětí na táboře a základy první pomoci.

Popis a vybavení tábora

Tábor Náměšť se nachází v zalesněném údolí řeky Oslavy, asi 4 km od obce Náměšť nad Oslavou. Areál se nachází na samotě v malebném údolí, kde je ideální prostor pro veškeré táborové hry, bojovky a bitvy, hry v přírodě, koupání a výlety. Rekreační areál se rozkládá na celkové ploše 24 000 metrů čtverečních a již několik desítek let slouží k pořádání táborů a skupinových akcí. V areálu je několik hospodářských budov, kuchyně, jídelna a společenské místnosti. Nově zrekonstruované umývárny a sprchy jsou v samostatné budově. V prostoru celého areálu je 42 chatek. Celková ubytovací kapacita areálu tábora je 290 lůžek. Přímo v areálu je několik hřišť a největší atrakcí je bazén 25 x 10 metrů pro koupání.

Ubytování

Děti jsou ubytovány v 6 lůžkových chatkách. Areál je vybaven zrekonstruovaným sociálním zařízením včetně sprch s teplou vodou. Veškeré společné místnosti, sprchy a toalety jsou denně uklízeny.

Strava

Strava je zajištěna šestkrát denně - snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře a druhá večeře po večerním programu. Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu. Náš kuchařský tým tvoří kvalifikovaný hlavní kuchař a několik pomocníků. V táboře je plně vybavená kuchyně a jídelna s veškerým příslušenstvím. Jídelníček splňuje požadavky racionální výživy, každý den je součástí jídelníčku ovoce či zelenina a mléčné výrobky. Vzor jídelníčku je možné stáhnout v sekci dokumenty ke stažení.
Snídaně: probíhají (pro tábor nadstandartní) formou švédských stolů. Na výběr je několik druhů sýra a salámů, ale i cereálie s mlékem, med, marmeláda, nutella, máslo a paštika. Součástí snídaně je vždy ovoce a zelenina. Ke snídani podáváme čerstvě upečené housky, veky, pletýnky a rohlíky, které pečeme přímo v táboře ve vlastní pekárně.
Obědy: k obědu podáváme polévku, hlavní jídlo, ovoce nebo salát.
Večeře: k večeři podáváme hlavní jídlo.
Svačiny: střídáme ovoce, pomazánky s pečivem, sýr s pečivem, občasné sladkosti (sušenky, perníky, buchty).

Bezlepková dieta a jiné úpravy stravy

Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte telefonicky. Bezlepková strava je za jednorázový příplatek 300 Kč.

GPS souřadnice areálu: 49°11'0.913"N, 16°9'35.199"E

Adresa areálu: LDT JISKRA, U Vlasáka, Náměšť nad Oslavou 675 71

Fotografie


Kontakty

© 2002 – 2018, Agentura7.cz